O squash 'u

Stworzyliśmy profesjonalny klub i zależy nam na zebraniu silnej grupy ludzi, którzy lubią grać w squasha. Nie znaczy to jednak, że na Rampę mają wstęp jedynie zawodowcy, wręcz przeciwnie. Chcemy, by nasi Goście uczyli się od najlepszych.
Dlatego oferujemy Państwu profesjonalne treningi z doświadczonymi zawodnikami. To znani i utytułowani gracze oraz doświadczeni trenerzy. Z ich pomocą każdy szybko poczuje smak zwycięstwa!
Więcej informacji na temat treningu uzyskają Państwa w recepcji Rampy. Zapraszamy.

Squash to przede wszystkim

Ogromne, jednak przyjemne zmęczenie w krótkim czasie gry.
Łatwość przyswajania techniki, dlatego możliwość rozegrania meczu przez początkujących już od pierwszych minut pobytu w korcie.
Łatwość wykonania poprawnego uderzenia i piłka najczęściej pozostająca w korcie po nieudanym trafieniu, przez co wykluczenie poczucia zniechęcenia u początkujących.
Pełna satysfakcja dla dzieci i młodzieży, kobiet i mężczyzn w każdym wieku i na każdym stanowisku.
Zasada fair play podczas meczu, gwarantująca bezpieczeństwo zawodnikom.


Trochę o Squash 'u..

Hasło ?Squash it's my Life? umieszczane niegdyś na koszulkach pewnej dużej firmy produkującej sprzęt zrozumie każdy, kto raz wejdzie do kortu i zagra swój pierwszy mecz. Stopień uzależnienia od squasha, jakiemu ulega absolutna większość rozpoczynających przygodę z nim, jest niesłychany. Nawet mnie, choć mam już 28 letnie doświadczenie, trudno jest znaleźć prostą odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, ale jedno wiem na pewno. Jeśli już raz wpadniecie w sidła tego sportu, nigdy się już nie uwolnicie. A zaczęło się tak...

Około roku 1840 w angielskiej elitarnej Harrow-School wybudowano pierwszy kort wewnątrz budynku. Młodzi zawodnicy grając miękką, wolną piłką przygotowywali się do ?właściwej? Rackets ? gry w której twardsza, lepiej odbijająca się piłka osiągała dla początkującego gracza zbyt duże prędkości. Można więc ten właśnie okres uznać za właściwą datę narodzin Squasha. W kolejnych latach przeniesiono większość przepisów gry z Rackets na Squash, który zwano często Mini ? Rackets. Wkrótce szkolne korty squasha powstały w całej Anglii.
Rozwój squasha na świecie zawdzięczamy przede wszystkim byłym studentom angielskich uniwersytetów pochodzących z całego Commonwealthu. W niemałym stopniu przyczynili się do tego również oficerowie angielskiej armii stacjonujący w Afryce Południowej, Pakistanie, Egipcie czy Indiach, gdzie squash uważany był obok Polo, Rugby i Cricketa za sport garnizonowy.

Dzisiaj w squasha gra na świecie już ponad 150 mil osób i liczba ta ciągle wzrasta. Do Polski squash trafił co prawda w latach osiemdziesiątych, jednak wyraźny jego rozwój trwa od zaledwie 5 lat. Ewentualne przyjęcie squasha do grona dyscyplin olimpijskich dałoby dodatkową motywację niezdecydowanym inwestorom do budowy nowych kortów, jednak z uwagi na walory, które squasha cechują, z całą pewnością wkrótce stanie się popularny w naszym kraju i bez olimpiady. Trudno powiedzieć ile kortów mamy dzisiaj w Polsce i chyba nie ma większego sensu określanie tej liczby, bo z miesiąca na miesiąc przybywają nowe korty, co daje nadzieję na rychłą możliwość rozegrania meczu squasha w każdym mieście naszego kraju.